
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 5 A |
| Dropout Voltage | 1.4 V |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Quiescent Current | 5 µA |
| Output Type | Fixed |
| RoHS | Compliant |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Load Regulation | 16 mV |
| Line Regulation | 7 mV |
Stock: 507
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32054
Ext.Price$0.32054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32054 | $0.32054 |
| 10 | $0.28405 | $2.84050 |
| 50 | $0.25171 | $12.58550 |
| 100 | $0.22562 | $22.56200 |
| 500 | $0.20223 | $101.11500 |
| 1000 | $0.18127 | $181.27000 |
| 3000 | $0.16248 | $487.44000 |
